Rezidence Hostivař

Připravujeme
Rezidence Hostivař

Stavba tohoto krásného rezidenčního projektu významného českého architekta, Václava Aulického, je již téměř dokončena a stala se jednou z elegantních dominant Hostivaře. Chcete-li se podívat na další detaily nebo na nabízené byty, klikněte sem.

Objekt je realizován v prostoru stávající obytné zóny Hornoměcholupská v Praze 15 na trojúhelníkovém rovinném pozemku při ulici Horolezecká. 15-ti podlažní polyfunkční dům je řešen jako solitér, vytvářející doplňující a sjednocující prvek k okolní různorodé zástavbě, zejména v kompozici se dvěma stávajícími čtrnáctipodlažními bytovými budovami a pěti deskovými devítipodlažními objekty Karlovy University.

Pro architektonickou koncepci je charakteristický princip „odlehčení“ hmoty objektu výraznou vertikální kompozicí s ustupujícími dvěma horními podlažími, podtrhující spolu s bílou barvou plných stěn její štíhlost a dále velkými „francouzskými“ okny  v jižní a částečně v severozápadní straně objektu, která sledují balkony.

Situace

Součástí stavby bude i hezká, jednoduchá úprava parku naproti stavbě. Celé okolí prochází výraznou proměnou a naše stavba, nazvaná  Rezidence Hostivař, se tak brzy stane součástí hezkého, moderního kousku Prahy.

Pár faktů

V objektu vzniklo celkem cca 2600 m2 bytové plochy. Čtyři podzemní podlaží a přízemí budou sloužit k parkování. Druhé podlaží využijeme pro individuální uzamykatelné skladovací prostory (sklep by nebylo to správné slovo), ve kterých najde majitel každého bytu místo pro své sportovní náčiní, kočárek…  Ve třetím až třináctém podlaží, řešeném v principu shodně, vznikl vždy jeden velký byt (4+kk) a tři malé, pro jednu až dvě osoby. Část těchto malých bytů bude možné využít též pro podnikání – například jako ateliery, kanceláře nebo ubytovací jednotky. Čtrnácté a patnácté podlaží je naopak řešeno zcela atypicky a obsazeno dvěma zajímavými velkými mezonetovými byty s rozsáhlými terasami s výhledem na Hostivařskou nádrž (oba byty jsou již prodány).
Pokud by vás zajímaly další detaily, kontaktujte nás, prosím.